KURUMSAL


 • TEKNİK METAL A.Ş.

  KALİTE TEKNİK DETAYLARDA GİZLİDİR...

  1961 yılında kurulan Teknik Metal, Doğu Avrupa ve Orta-batı Asya’nın önde gelen Paslanmaz Çelik stokçularından ve servis merkezlerinden biridir. Nesiller boyu süregelen tecrübesi ile, sektöründe ithalatçı firma olarak faaliyet göstermektedir.

  Paslanmaz çelik yassı ve uzun malzeme grubunda, uluslararası standartlarda 1. sınıf sertifikalı malzemeleri, geniş kalite ve ürün çeşitliliğiyle sürekli olarak stoklarında bulundurarak, sunduğu rekabetçi fiyatlama ve üstün hizmet kalitesi ile sanayicinin çözüm ortağı konumundadır. Demir dışı metaller ve sanayi plastikleri tedariki de yapmakta olan firmamız sektörünün metal marketi olarak hizmet vermektedir.

  Adana Merkez ve İstanbul’daki Satış Şubelerinde hazır stoktan, derhal teslim malzeme temini ile, yurt içinde yayılmış 8 stok sahası, 1 Paslanmaz Çelik Servis Merkezi ve 1 Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Fabrikası ile sektörüne yön vermektedir.

  Katma değer yaratan çözümleri ile Teknik Metal, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 52.000 m2 alana yayılmış Paslanmaz Çelik Servis Merkezi’nde 3 Rulo Açma ve Boy Kesme, 4 Dilme ve 1 Taşlama Hattı ile hizmet vermektedir. Servis merkezimiz, yassı malzemelerin en, boy ve yüzeylerini müşteri talebine göre kişiselleştirme imkânı sunmaktadır.

  Dahası, Mersin Serbest Bölgesi’nde bulunan Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Üretim Tesisi’nde, müşteri taleplerine uygun hammaddeden Paslanmaz Çelik Çubuk ve Tel Üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretim tesisimiz 4 - 15 mm arası (kesirli ebatlar dahil) malzemelerin çap, boy ve paket ağırlıklarını müşteri talebine göre kişiselleştirme imkânı sunmaktadır.

  Teknik Metal, kaliteden ödün vermeyen anlayışını TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile kanıtlamıştır.

  Ülke dışında Rusya, Sırbistan, Mısır, BAE, Ukrayna, Ürdün, Endonezya, Irak, Azerbaycan, Tunus, Portekiz, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkeye ihracatı bulunan Teknik Metal, Mersin ve Istanbul limanlarından tüm dünyaya malzeme tedarik etmektedir.

 • BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ, TEKNİK METAL

  1961 yılında Necati ŞİRE tarafından kurularak, Adana Obalar Caddesi'nde 50 m² alanda Teknik Hırdavat adı ile faaliyete başlamıştır.

  1982 yılında Teknik Metal A.Ş. olarak, Anonim Şirket unvanını almış, 300 m² lik bir alana yayılmıştır.

  1990 yılında Teknik Metal A.Ş. 7500 m² kapalı alana sahip merkez binasına taşınmıştır.

  1993 yılında Teknik Metal A.Ş. İstanbul Demirciler Sitesi 2. Yol'da 200 m²’lik satış mağazasıyla gelişmesini sürdürmüştür.

  1995 yılında Teknik Metal A.Ş. Türkiye’de ilk defa Paslanmaz Çelik Soğuk Çekim Tel ve Çubuk Üretimi'ne başlamıştır.

  1995 yılında Teknik Metal A.Ş. Mersin Serbest Bölge’de 3000 m² lik stok alanı ile hizmet kalitesini artırmayı hedeflemiştir.

  2004 yılında Teknik Metal A.Ş. bünyesine kattığı İstanbul Demirciler Sitesi 7.Yol’daki yeni şubesiyle stok alanını 1000 m² ye genişleterek hizmet kalitesini arttırmayı amaçlamıştır.

  2010 yılında Teknik Metal A.Ş. 52.000 m² alana kurulu Paslanmaz Çelik Servis Merkezi'nde rulo açma boy kesme, dilme ve yüzey taşlama hizmetlerini ilk elden vermeye başlamıştır.

  2014 Yılında Teknik Metal A.Ş. ve Tema Sınayi Ltd. Şti. güçlerini birleştirerek, Teknik Metal A.Ş. adı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

  BUGÜN Teknik Metal A.Ş. Türkiye’nin “Paslanmaz Çelik”, “Demir Dışı Metaller” ve “Sert Plastikler” tedarikçisi olarak, Türk ekonomisinin ve sanayisinin hizmetindedir.

 • Misyon ve Vizyon

  Misyon ve Vizyon

  MİSYONUMUZ

  Ortak çabanın ürünü olan Teknik Metal'in temel var oluş nedeni; Saygın, dürüst ve öncü yapısı ile müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet standardı yaratarak, sanayicilikte sorun değil çözüm üretme mantığı ile sürdürülebilir bir marka değeri ortaya koymaktır.

  VİZYONUMUZ

  Rekabet ettiği her sektörde liderliği hedefleyen; aydınlık geçmişini, tecrübesi ve kültürel değerleri ile birleştirerek azimle geleceğe taşıyan gerçek, yaşayan bir marka olma özelliğini daima bir adım ileriye taşımak; uluslararası standartlarda haysiyetli işler yapmak temel hedeflerimizdir.

 • Değerlerimiz

  Değerlerimiz

  ·         İş ilişkilerimiz kalite ve güven esasına dayalıdır.

  ·         İtibarımız her şeyin üstündedir. Hiçbir menfaate feda etmeyiz.

  ·         Yüksek ahlaki standartlarımızdan ve ticari etik kurallarından ödün vermeyiz. 

  ·         Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini temel alır, verdiğimiz sözleri yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.

  ·         Satış sonrasında da müşterilerimizin yanında, ürünlerimizin arkasında dururuz. Her daim çözüm odaklıyız.